Rhodiola Rosea (Rozchodnice růžová)

Rhodiola Rosea neboli Rozchodnice růžová je považována za silný adaptogen, což znamená, že pomáhá organizmu vypořádat se se stresem, normalizuje tělesné funkce a má celkově blahodárný vliv na organizmus bez jeho narušení nebo poškození.

Účinný extrakt se získává z oddenku, v některých případech se používá také kořen. Hlavními účinnými látkami jsou Rosavin a Salidrosid.

Doporučená forma v rámci doplňkové stravy: doporučujeme upřednostnit formu klasických želatinových nebo celulózových (rostlinných) kapslí s volně loženým obsahem prášku, před tabletami a tekutými formami. Struktura kapsle účinně chrání volně ložený (nelepený a vysokým tlakem neovlivněný) obsah prášku před vlhnutím a oxidací.

Tablety jsou naopak náchylné k vlhnutí a jsou obvykle lisovány a lepeny pod vysokým tlakem a mohou obsahovat až 80 % pojiv (lepidel) a dalších balastních složek, které zbytečně zatěžují zažívací trakt. Důvodem pro upřednostnění tabletové formy některými výrobci je nízká pořizovací cena. U tekutých forem (ampule) je opět obvykle využíván vysoký podíl syntetických aditiv, stabilizátorů a umělých sladidel.

Výjimkou jsou alkoholové tinktury, které nabízejí ke kapslím nejúčinnější alternativu.

Zdroj: eFIA - etická fitness aliance

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.