Levandule lékařská olej (Lavandula Angustifolia Oil)

Olej z levandule lékařské je těžen pro své silné antioxidační, uklidňující, antibakteriální, sedativní, ale také antidepresivní vlastnosti a již po staletí je využíván v kosmetickém a terapeutickém odvětví.

Právě v kosmetickém průmyslu může jeho používání pomoci zlepšit řadu kožních onemocnění, od vředů na kůži až po alergické reakce, ale také akné a věkové skvrny. Dá se tedy říci, že jeho používáním dochází ke zpomalování stárnutí pokožky. Protizánětlivé účinky působí blahodárně proti vyrážkám, lupénce, ekzémům či dermatitidám. Je také výborný na popáleniny všeho druhu. Několik studií se zaměřilo i na jeho působení v oblasti úlevy od bolesti (revma, poúrazové stavy, natržené svaly a další).

Bylo zjištěno, že tento olej pomáhá jako přírodní lék proti bolesti, kdy snižuje zánět a intenzitu bolesti, což následně může zmírňovat příznaky jiných zdravotních stavů. Jiná studie zase uvádí, že vmasírováním oleje do kůže může zmírňovat dysmenoreu (menstruaci se značnou bolestivostí). Výsledky tedy naznačují, že tento olej může být využíván také jako přírodní lék na PMS a menstruační křeče.

Zdroj: eFIA - etická fitness aliance

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.