Glukosamin sulfát

Glykoprotein matrice chrupavky (CMGP), je bazický derivát glukózy, který je v chrupavce vázaný na polysacharidy a ovlivňuje tam rovnováhu metabolických dějů a brání oxidačnímu poškození. V určitém věku tělo ztrácí schopnost produkce glukosaminu a to je jednou z příčin rozvoje osteoartritidy.

Používají soli glukosaminu, přičemž dobře ověřenou účinnost proti bolesti, zánětu, artróze kloubů a artritidě má glukosamin sulfát. Kromě tlumení bolesti zřejmě též stimuluje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanů – dvou stavebních prvků chrupavky, takže dokáže zastavit ubývání kloubní chrupavky při osteoartróze. Je získáván nejčastěji korýšů a měkkýšů.

Doporučená dávka glukosaminsulfátu se pohybuje mezi 1000 – 3000 mg denně po dobu nejméně 2 měsíců, přitom účinek se projeví až po 4–6 týdnech pravidelného užívání. Po této době je možné udělat 2 až 3 měsíce přestávku, neboť účinek obvykle několik týdnů přetrvává.

Glukosaminsulfát je považován za neškodnou látku.

Zdroj: eFIA - etická fitness aliance

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení