Fosfolipidy

Esenciální fosfolipidy jsou látky přirozeně se vyskytující v našem těle a jsou součástí buněčných membrán s cholesterolem, glykolipidy a bílkovinami. Jsou složené z mastné kyseliny, cholinu, glycerolu a kyseliny fosforečné. Vyskytují se v lidském těle, ale také u zvířat, rostlin, řas a některých mikroorganismů.


Pozitivně ovlivňují stavbu a funkci jaterních buněk, zvyšují regenerační činnost jater a zlepšují jejich činnost. Podporují obnovení a normalní funkce jaterní buňky.

Jsou například součástí v lecitinu, který je vlastně složen ze směsi fosfolipidů. Lecitin se vyskytuje ve svalech, srdci, mozku, plících, játrech, ale také i v krevním řečišti. Fosfolipidy se rovněž podílejí na trávení tuků v organismu. Tuky nejsou ve vodě rozpustné, proto se musí v organismu rozpadnout do tukových kapének neboli micel, které jsou pro trávení vhodnější a právě fosfolipidy se na takovém procesu podílejí.

Jejich nedostatek může zhoršit duševní výkonnost, paměť, koncentraci nebo může způsobit únavu. Pokud máme málo fosfolipidů, v buňkách může také dojít k nedostatečnému zásobování buněk živinami a odvodu odpadních látek. Což se projevuje malátností, únavou a menší odolností vůči infekčním a civilizačním onemocněním.

Zdroj: eFIA - etická fitness aliance

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení