D-Glukosamin HCl

Jedná se o jednu z několika forem glukosaminu. Glukosamin, jako takový, je získáván z mušlí nebo laboratorně a je používán k tvorbě ochranného obalu, který obklopuje a chrání klouby. Právě užívání glukosaminu HCl může pomoci případné obnově tohoto ochranného obalu.

Často tato forma bývá také spojována s léčbou osteoartritidy, revmatoidní artritidy, glaukomu (poškození zraku), bolestmi kloubů a zad, ale je využíván i v souvislosti s úbytkem hmotnosti. Může být ale i kombinována s dalšími látkami, jako je chondroitin sulfát, chrupavka žraloka nebo kafr. Konkrétně tato kombinace může pomoci při léčbě osteoartrózy.

Právě sportovci užívají dlouhodobě tyto doplňky jako prevenci rozvinutí již zmiňované osteoartrózy. Doplňování je doporučováno zejména u sportů, kde jsou klouby hodně zatěžovány (běh, jízda na kole, fotbal, hokej, ale i fitness). Účinky glukosaminu HCl bývají ve studiích také často porovnávány s účinky další formy glukosaminu, glukosaminu sulfátu. U obou forem lze očekávat pomoc při doplňování kloubní chrupavky, zejména u váhonosných kloubů, páteře a drobných kloubů rukou.

Zdroj: eFIA - etická fitness aliance

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.