Citronová šťáva

Citronová šťáva je známá jako skvělý zdroj vitamínu C. Citronová šťáva má podobné složení jako trávicí šťávy v žaludku, díky tomu zlepšuje zažívání a pomáhá při podrážděném žaludku.

Zároveň stimuluje játra a vyplavuje z těla toxiny. Má antioxidační účinky a pomáhá omlazovat pokožku. Díky citronové šťávě můžete vynechat ranní kávu – negativně nabité ionty, které citrony obsahují, vám dodají energii bez nežádoucích propadů. Vůně citronu navíc pomáhá ke snížení stresu a zlepšení nálady.

Citróny obecně obsahují hodně vitamínů, minerálů a mnoho dalších přírodních sloučenin, které posilují naše zdraví a podporují imunitní systém. Čerstvě vymačkaná citronová šťáva se doporučuje pít každý den, výborně totiž dodává energii a může pomoc i při hubnutí.

Zlepšuje trávení, čímž pak pomáhá regulovat metabolismus a eliminovat toxiny v těle a tím zároveň zlepšuje i energetickou hladinu. Řeší i problémy spojené se zácpou. Pravidelné pití této šťávy pomáhá také udržovat ledviny a močové cesty čisté. Rozpouští nadbytek vápníku, ledvinové a žlučové kameny a zabraňuje jejich vzniku. Je výborná i při běžném nachlazení, chřipce a horečce.

Pomáhá zvyšovat pocení. Dokáže odstraňovat i bolesti zubů, zastavovat krvácení z dásní a eliminovat špatné pachy. Pozitivně působí i na kůži a vlasy. Zmírňuje i respirační problémy a problémy s dýcháním. Studie také uvádí, u citrónu jako takového, jeho schopnost prevence proti rakovině.

Zdroj: eFIA - etická fitness aliance

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.