Acai

Acai, neboli Euterpe brazilská (Euterpe oleracea), česky také Kapustoň brazilská, je druh palmy, který se vyskytuje především v Brazílii a v nížinných oblastech Jižní Ameriky. Má mnohostranné využití a tradičně se používá v rámci domorodé jihoamerické medicíny.

Plody acai vypadají podobně jako borůvky a jsou velmi vzácné, protože acai roste pomalu a plody vytvoří za cca čtyři až pět let.

Acai patří mezi nejsilnější antioxidanty, obsahuje více antioxidantů než borůvky nebo granátová jablka. Pomáhá při oslabené imunitě, při zvýšené fyzické a psychické zátěži a celkově při stresu. Snižuje hladinu LDL cholesterolu a napomáhá stabilizaci zvýšeného krevního tlaku.

Obsahuje širokou škálu účinných látek, mezi které patří vitamin C, anthokyanová barviva, vitamin A, vitaminy řady B, minerální látky (mangan, hořčík, fosfor, vápník, draslík, bór, měď, železo, molybden), epikatechin, kyselina galová, protokatechin, kumarin, cyanidin, flavonoidy, kyselinu vanilovou, pelargonin-3-glykosid, nenasycené mastné kyseliny a vitamin E.

Zdroj: eFIA - etická fitness aliance

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.