5-HTP

5-hydroxytryptofan (5-HTP), také známý jako oxitriptan, je přirozeně se vyskytující aminokyselina a chemický prekurzor, stejně jako metabolický meziprodukt v biosyntéze neurotransmiteru serotoninu.

Serotonin (5-hydroxytryptamin, zkráceně 5-HT), je biologicky aktivní látka obsažená v krevních destičkách, v buňkách gastrointestinálního traktu a v menší míře i v centrálním nervovém systému. Obzvlášť velký význam má jako neurotransmiter (přenašeč nervových vzruchů), neboť ovlivňuje serotoninergní systém, tvořený soustavou neuronů v prodloužené míše, středním mozku a mezimozku.

Základní fakta uvedená výše ukazují, že: “5-HTP je vše, co je zapotřebí, když je potřeba efektivně a bezpečně zvýšit hladiny serotoninu.” Nedostatečné hladiny serotoninu v mozku byly spojeny s četnými nemocemi a zde je živina, která může teoreticky zvyšovat hladinu serotoninu dle potřeby.

Doplnění serotoninu pomocí L-tryptofanu nebo 5-hydroxytryptofanu (5-HTP) zlepšilo symptomy deprese, úzkosti, nespavosti a somatických bolestí v různých skupinách pacientů.

Zdroj: eFIA - etická fitness aliance

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení